Російський диктатор Володимир Путін зробив низку заяв щодо так званого “духу Анкориджа”, зокрема, заявив, що готовий продовжити перемовини. Про це він сказав в інтерв’ю російському виданню Вести у неділю, 28 червня.
Як відомо, назвою “дух Анкориджа” Кремль позначав своє переконання нібито США “підтримують” передачу під контроль Москви всієї території Донбасу в обмін на тимчасове заморожування лінії фронту.
У недільному інтерв’ю Путін визнав, що в Анкориджі не було жодних домовленостей, але обговорювалися можливості завершення конфлікту в Україні. При цьому, за його словами, Москва погодилася піти на компроміси, які запропонували США.
Також Путін зазначив, що чекає на приїзд представників адміністрації США після завершення “гарячої фази на іранському треку”. При цьому, про наявність реальних домовленостей щодо подальших переговорів він не згадував.
За його словами, Росія “готова продовжити обговорення зі США всіх модальностей, які були в Анкориджі”. Раніше у Кремлі заявляли, що США нібито “зрадили дух Анкориджа”. Утім, держсекретар США Марко Рубіо згодом наголосив, що “на Алясці були пропозиції, але на Алясці не було угод”.
Нагадаємо, сьогодні міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що якщо “дух Анкориджа” й існував колись, то зараз він мертвий. Сибіга наголосив, що для “Росії урок Анкориджа полягає в тому, що будь-який мирний план, розроблений без України, приречений перетворитися на дух і зникнути. Москві час перестати вірити в духів і натомість відреагувати на серйозні пропозиції України сісти за стіл переговорів і покласти край війні”.







