Російські окупанти з порту тимчасово окупованого ними Маріуполя у 2026 році вивезли майже 90 тисяч тонн української пшениці. Про це повідомила Маріупольська міська рада у своєму Telegram-каналі, посилаючись на дані російського управління Россільгоспнагляду.
Згідно з інформацією, з початку 2026 року з Маріупольського порту на 12 теплоходах було вивезено 88,8 тисячі тонн пшениці.
У повідомленні підкреслюється, що від моменту окупації міста росіяни активно працюють над відновленням роботи порту з метою організації масового вивезення зерна з тимчасово окупованих територій України.
Також зазначається, що раніше російська сторона заявляла про плани використання порту для забезпечення зв’язку через Волго-Донський канал із Каспійським морем, а далі – через Чорне та Середземне моря до Атлантичного та Індійського океанів.
Водночас повідомляється, що в рамках спільної операції Сил оборони України, зокрема окремої бригади Азов та підрозділів безпілотних систем ЗСУ, нещодавно було завдано ударів по об’єктах критичної інфраструктури Маріупольського торговельного порту.
Раніше повідомлялося, що Росія у 2025 році активізувала використання тимчасово окупованого Маріупольського морського порту, подаючи це як “відновлення”. Тоді як насправді мова про незаконне привласнення української інфраструктури та її інтеграцію в логістичну систему держави-агресора.







