Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин оголосив про введення до складу військово-морських сил країни першого есмінця водотоннажністю 5 000 тонн і заявив, що він покладе початок створенню повноцінного флоту, оснащеного ядерною зброєю. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на державне інформаційне агентство КНДР (KCNA)
Церемонія прийняття есмінця “Чхве Хьон” на бойове чергування відбулася в порту Нампхо на західному узбережжі країни.
“Військовий корабель оснащений найдосконалішими, комплексними оперативними та бойовими можливостями. Програма оснащення ВМС ядерною зброєю безвідхильно слідує запланованому курсу”, – заявив Кім Чен Ин.
За його словами. країна планує протягом наступних п’яти років щороку будувати по два кораблі, які за розмірами перевищуватимуть новий есмінець. Зокрема, йдеться про створення крейсера водотоннажністю 10 000 тонн, а також суден супроводу та підводних систем озброєння.
Наразі військово-морські сили КНДР складаються переважно з невеликих суден, призначених для берегової оборони.
Як відомо, Пхеньян намагається посилити свою вогневу міць у Жовтому морі на заході та у східних водах у напрямку Японії.
Виступаючи на нещодавньому засіданні політбюро, Кім Чен Ин закликав посадовців нарощувати ядерний потенціал країни “дедалі швидшими темпами” і заявив, що “кривава ситуація” на Близькому Сході робить його ядерний курс “найбільш правильним і єдиним способом” захистити країну.







